Praktiniai patarimai

Buičiai

1. Batai per maži? Užsidėk tris poras kojinių ir naudokis fenu 10 minučių. Batai tikrai po šio bandymo tiks idealiai.

2. Trinant drabužį ar kitą medžiagą su alkoholiu, pasišalins rašiklio ar kitos sunkiai panaikinamos dėmės.

3. Jei prieš tau įlipant į liftą kažkas nuspaudė visus mygtukus ir tu nori išvengti lifto sustojimų kiekviename aukšte, paspausk visus mygtukus antrą kartą.

4. Susiraukšlėjo marškinėliai? Įmesk juos į džiovyklę kartu su keliais ledo gabalėliais. Po 5 minučių neturėtų būti nė vienos raukšlės.

5. Išvirus makaronus arba bulves, vandenį galima nupilti ir atvėsinti, o po to laistyti kambarinius augalus. Tai pasitarnaus kaip labai geros trąšos.

6. Vanduo iš akvariumo puikiai tinka laistyti kambarinius augalus, nes jame yra azoto ir fosforo.

7. Aktyvinta anglis, geriau nei soda, padeda kovoti su nemaloniais kvapais šaldytuve.

8. Jei patamsėjo aliuminis puodas, pavirinkite jame šiek tiek obuolio žievelės. Puodas ims švytėti, o namai prisipildys malonaus kvapo.

9. Jei norite pašalinti nuo rankų vaisių ir daržovių dėmes, patrinkite jas žalia bulve arba actu.

10. Sodos ir acto mišiniu puikiausiai išvalysite virtuvinę kriauklę arba plytą.

11. Prastai vėdinamose spintose gali atsirasti nemalonus kvapo. Jį panaikinsite viduje pastatę indelį su valgomąja soda. 

12. Nukabinus paveikslą pasimatė akis badančios vinių skylės? Užtaisykite jas sodos ir dantų pastos mišiniu. Norėdami atitaikyti dažų spalvą pažaskite su maisto dažais.

13. Neturite laiko išmaudyti šunį? Pabarstykite jo kailį valgomaja soda, paskirstykite ją šepetėliu, o po to iššukuokite ir nelamonus kvapas dings.

14. Soda padės apsisaugoti nuo nemalonaus kvapo iš kanalizacijos vamzdžių bei neleis susidaryti kamščiams. Paprasčiausiai kartą per savaitę įpilkite po stiklinę sodos į kriauklę. Jei vamzdis jau užsikimšęs – įpilkite stiklinę sodos, ant viršaus stiklinę acto. Šiek tiek palaukite ir gausiai nuplaukite karštu vandeniu.

15. Norėdami panaikinti į kilimus ar baldų apmušalus įsigėrusį nemalonų prakaito, gyvūnų, tabako kvapą, užberkite sodos, paskirstykite ją šepečiu. Palikite maždaug pusvalandžiui, po to išsiurbkite.

16. Sodos ir druskos mišinys padės iš namų išprašyti apsigyvenusias skruzdėles. Pabarstykite ten, kur jos pasirodo.

17. Pabarstykite valgomosios sodos į panaudotas kūdikio sauskelnes. Taip apsisaugosite nuo nemalonių kvapų, galinčių pasklisti po namus.

18. Ypač gerai soda nuvalo chromuotas interjero detales. Tai reikėtų atsiminti valant automobilį, jei norite aplinkinius stebinti saulėje švytinčiais chromuotais papuošimais.

19. Reguliarus metalinių detalių valymas su sodos tirpalu padės apsisaugoti nuo rūdžių.

20. Soda automobilyje bus efektyvesnis gaiviklis nei parduotuvėje pirkta prikvėpinta kartoninė eglutė. Pripilkite jos į peleninę ir važiuodami džiaukitės gaivumu.

21. Kai kuriuos augalus rekomenduojama sodinti rūgščioje žemėje. Tačiau kaip sužinoti, ar žemė jūsų sode, vazonuose rūgšti? Išmaišykite ketvirtį puodelio sodos dvejuose puodeliuose vandens. Į šį tirpalą įpilkite puodelį žemės. Jei maišant mišinys putoja – jūsų dirva rūgšti.